Michal Klimeš

Pocházím a celý život bydlím v Šumperku, který je bránou Jesenických hor. Od malička se pohybuji po Jeseníkách ve všech ročních obdobích. Záliba hor a sportu mne dovedla k Horské službě, kde jsem dnes náčelníkem oblasti Jeseníky. Běhání, horské kolo, skialpinismus a lyžování patří nejen k mé práci, ale hlavně jsou to moje koníčky. Dříve jsem závodil ve skialpinismu, ale v posledních letech nejvíce běhám a po absolvování silničních běhů (Pražský maraton, různé půlmaratony) se více věnuji běhání v terénu. Ve své kategorii se dostávám i na stupně vítězů, což mě motivuje k dalšímu posouvání vpřed a udržování kondice.

V létě je mým vrcholem sezóny Jesenický maraton, který se nejen běží v hezkém horském prostředí, ale je i fyzicky náročný.

Běh v terénu si vyžaduje kvalitní a funkční vybavení a za mou dlouhou běžeckou kariéru jsem vyzkoušel snad všechny značky. Produkty firmy Raidlight, které používám poslední rok, jsou opravdu funkční a mohu je doporučit jak pro závod, tak jen tak k proběhnutí.

Dotazník na ambasadora

Jméno: Michal Klimeš

Co dělám: Náčelník Horské služby Jeseníky

Nejbližší plánovaná aktivita: Udržovat si kondici, příprava závodu v Koutech ( 7 pohoří ), v srpnu Jesenický maraton.

Mou vášní je: Pohyb v horách pomocí všeho – kolo, skialpy, běh.

Můj oblíbený kousek od značky Raidlight je: Ultra Windproof, běžecká větrovka – malý balíček do kapsy, dobře sedí na těle a ochrání před větrem a udrží teplo.

Mé přednosti: Ranní ptáče.

Mé slabé stránky: pravidelný intervalový trénink.

Životní cíl: Udržovat si kondici co nejdéle.

Můj nesplněný sen: Zaběhnout si maraton v Bostnu nebo New Yorku.

Mé životní motto: Život je krátký, tak si ho užívej.

facebook
instagram