Technologie

Boty

Novinkou v kolekci značky RaidLight jsou běžecké boty s unikátním systémem přizpůsobení přáním a specifikům běžce. Ten si může sám zvolit vhodnou vložku a míru tlumení dle způsobu běhu a tvaru chodidla. Navíc, při opotřebení podrážky Vám firma RaidLight za cenu materiálu podrážku vymění. Vaše oblíbená bota Vám tak zůstane, ale opět se stane novou.

Oblečení

Membrána MP + ®

Membrána MP + ® je speciálně navržena pro ochranu proti dešti a nepředvídatelnému počasí. Jedná se o bezporézní membránu, která je 100% větru a vodě odolná. Je tvořena hydrofilní polyuretanovou vrstvou. Díky svým fyzikálně-chemickým vlastnostem je membrána prodyšná a poskytuje maximální komfort při jakékoli intenzitě běhu.

Oblečení navrženo s Membránou MP + ® je 100% větru odolné, vodě odolné, vysoce prodyšné a velice komfortní bez závislosti na jakémkoli počasí.

Polyester-Eco™

Vybavení z Polyester-Eco™ nabízí stejný komfort a kvalitu jako výrobky z běžného polyesteru. Velký rozdíl je v tom, že suroviny Polyesteru-Eco™ pocházejí z recyklovaného průmyslového odpadu. Díky tomu výrazně šetří spotřebu zdrojů naší planety. Navíc při zachování stejných výhod, jako má běžný polyester.

Výhody Polyesteru-Eco™:

  • Lehký
  • Rychleschnoucí
  • Odolný proti oděrům
  • Snadné čištění

DryLight®

DryLight® materiál s hmotností 68 g/m2 je speciálně navržen tak, aby byl co nejefektivnější a nejlehčí. Je vyroben ze 100% polyesteru, který rychle schne a zaručuje velmi rychlý odvod potu, což je pro pohodlí běžce nezbytné.

Výhody DryLight®

  • Ultralehký (68 g/m2)
  • Rychleschnoucí
  • Ochrana proti slunci (UV UPF 25)
  • Strečový
  • Pevný (odolný)

Organická bavlna

Konvenční bavlna je jedním z nejméně ekologických a životní prostředí zatěžujících materiálů – klasické bavlněné tričko například spotřebuje množství pesticidů a chemických hnojiv odpovídající jeho hmotnosti. Organická bavlna je alternativou konvenční. Výběrem oděvů z organické bavlny šetříte přírodní zdroje a získáváte vyšší kvalitu a pohodlnost materiálu.

Strečovost materiálu

Strečovost materiálu je v podstatě jeho pružností a tedy i ochotou přizpůsobit se pohybu běžce. Maximální komfort a volnost pomáhají k lepším výsledkům.

Outdoor INO-FAB

V prosinci 2014 Raidlight zahájil výrobu Outdoor INO-FAB – spojení odpovídá výrazu „Vyrobeno ve Francii“. RaidLight tedy vyrábí přímo ve francouzských textilních dílnách jako nezávislá společnost. Používá přitom inovativní technologie jako laserové řezání, svařování teplem nebo ultrazvukem. Tím radikálně mění konstrukci a funkčnost technických výrobků.

Batohy

X–os systém

Novinkou je unikátní nosný zádový systém X-os. Výztuž (krunýř batohu), kterou spojuje struktura hliníku a karbonu, umožňuje rozložení zátěže do kyčlí a tím odlehčuje ramenům.

facebook
instagram