Až se zima zeptá…

Až se zima zeptá…

Až se zima zeptá, co jste dělali třeba 10. září? Ti z Vás, kteří se zúčastnili dalšího závodu série 7 pohoří, který proběhl  tohoto data v Peci pod Sněžkou, si mohou odškrtnout pěknou porci kilometrů a nastoupaných metrů, které v zimě na skialpech nebo na běžkách jako když najdete.

Pro závodníky byly tradičně připraveny dvě tratě. Náročnější s délkou 28 km a převýšením 1400 m, kratší pak 15 km a 750 m nahoru. Nedělní počasí výhledům na krkonošské vrcholky moc nepřálo. Zataženo, mrholení a teplota kolem 10 stupňů. Pro mě ale asi nejoblíbenější běžecké počasí.

Po startu z parkoviště z Pece vzhůru na Portášky, pak kolem Pěnkavčího a Červeného vrchu, klesání do Velké Úpy. Asi půlka za námi. Díky dobrému značení bez sebemenších pochyb o tom, jestli běžím tam, kam mám.  Teď asi nejnáročnější část, vystoupat přes Hlušiny až ke Kolínské a Pražské boudě. Pak už jen vydržet náročný a technický seběh od Javorky po žluté dolů do Pece. Cíl, zchladit nohy v Úpě a hurá na guláš!

Obrovský dík pořadatelům za perfektně zorganizovaný závod. A kdo se nechal odradit špatným počasím, ten ať to napraví už 23. září v Orlických horách na dalším zastavení série závodů 7 pohoří.

Na viděnou na startu se těší Michal Štantejský, ambasador RaidLight.

facebook
instagram