Druhý závod v Beskydech měl úspěch

Druhý závod v Beskydech měl úspěch

7 pohoří horská trailová série Raidlight & Horská služba ČR pokračovala v sobotu 17. června 2017, a to 2. závodem trailem v Beskydech. Pro závodníky byly opět připraveny dvě náročné trasy. Přípravou tras a značením se na výbornou zhostili členové Horské služby v Beskydech. Pro závodníky byly připraveny trasy 25 km s převýšením 1300 metrů a hřebenová trasa trasa 17 km s převýšením 600 metrů.

Všichni účastníci se poprali s nástrahy závodu skvěle a nenechali se zaskočit extrémním výkyvem počasí, kdy mezi tropické dny se vklínila „zimní sobota“. Mlha, déšť, silný vítr spojené s nadmořskou výškou okolo 1000 metrů nad mořem, byly tou největší výzvou pro všechny účastníky, ale také pro tým organizátorů.

 

2. závod na Javorovém u Třince RaidLght & Horská služba 7 pohoří Beskydy zná své vítěze:

 

Na trase 25 km exceloval v traťovém rekordu 2:17:30 Vít Otevřel/Salomon Suunto, na stejné trase v ženách nejrychlejšího času 2:41:57 dosáhla Zuzana Urbancová/Kari Traa! Kratší trasa měřila 17 km a nejrychleji se v závěrečném stoupání po sjezdovce objevil Martin Janík a stanovil rekord trasy na 1:20:26. V ženách byla „bleskem“ kratší distance Martina Křelinová v čase 1:39:00. Gratulujeme!

Titulární partner RaidLight, francouzská trailová speciálka výhradně na norskamoda.cz, věnoval pro vyhlášené atraktivní ceny – běžecké batohy, ledvinky a funkční trička ! Poděkování patří „chatě Jovorový“, za perfektní zázemí a zajištění občerstvení pro účastníky, Svět Běhu za mediální spolupráci.

 

 

3. závod se chystá v Jeseníkách

 

7 pohoří horská trailová série Raidlight & Horská služba pokračuje 3. závodem trailem v Jeseníkách a to v neděli 16. července 2017. Zvolte si trasu 10 km s převýšením 600 metrů nebo trasu 23 km s převýšením 1000 metrů a přihlašte na kros se startem i cílem v Koutech nad Desnou. Pro děti je opět připraven program s Jetíkem projekt České hory. Trasa dlouhá přibližně 2 km s vyznačenými průchozími body. Start a cíl ski areál Kouty nad Desnou, cílové medaile, občerstvení, krásná lokalita, profesionální časomíra, atraktivní ceny, poháry pro vítěze.

Trasy jsou naplánovány a budou připraveny členy Horské služby ČR Jeseníky po nezpevněných lesních cestách a pěšinách. Zajímavostí trasy 23 km je běh v blízkosti horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.

Veškeré fotografie ze závodu naleznete v sekci Fotogalerie.

facebook
instagram