KARKLOOF 100

KARKLOOF 100

Ve dnech 21. – 23. září 2018 se uskutečnil druhý závod KARKLOOF 100. Z jihoaftického týmu Raid Light se 100 mílového závodu zúčastnili Anthony Rush a Frikkie Pienaar, a také ROb Graham a Matt Dove, kteří patří k Southern Lodestar Foundation, sponzora tohoto závodu. Ambasadorka Raid Light Altie Clarke přijala těžkou úlohu jako podpora jiného běžce.

Závod Karkloof 100 je jeden z pouhých tří stomílových závodů v Jižní Africe. Trasa vede oblastí KwaZulu Natal, která je proslulá původními lesy, mokřinami a loukami a je tedy naprosto ideální oblastí pro tento extrémní závod. Se 150 běžci na startu letošního závodu se stala jedním z TOP ultra závodů v zemi.

 

Tento závod je pořádán ve spolupráci mezi KZN Trail Running a Trail Lab, které dohromady tvoří perfektní tým se zkušeností na poli místních i mezinárodních vytrvalostních běžeckých závodů. Start i cíl je na Yard 41 v Howicku, který závodníkům poskytne maximální podporu diváků a umožňuje být pořadatelům i záchranářům rozmístění po celé trase.

 

 

Matt Dove dobývá Tor Des Geants

Matt Dove týden před startem dokončil 200 mílový závod Tor des Geants na 50. příčce a vyhrál tak cenu pro nejlepšího afrického sportovce, přes obrovskou únavu běžel celou trasu. Frikkie Pienaar se před startem zase těšil na získání svého hattriku v podobě tří 100 mílových závodů během jednoho roku. Poté, co v březnu dokončil závod Addo 100, následoval Ultra Trail Drakensberg v dubnu, bylo jeho cílem dostat se hlavně za cílovou pásku a užít si pozávodní pivo!

 

 

Seznamte se s Canou Peek

Rádi bychom vám taky představili nejnovější členku Raid Light týmu, Canu Peek. Cana je v běžecké komunitě poměrně nová, ale vstoupila do ní ve velkém stylu. Vyrostla na venkově, miluje výzvy a ráda posouvá své limity, což jsou ideální vlastnosti trailového běžce. Mezi její největší úspěchy patří 1. místo mezi ženami v Dusi Canoe Marathon 2018, 1. místo na Jonkershoek Mountain Challenge, 1. místo na Winter Trail Series a druhá příčka v Heldeburg Mountain Challenge.

 

O tom, jaký byl závod Karkloof 100 a jak si vedli naši běžci si přečtěte příště!:-)

facebook
instagram