Malé ale nádherné – Raidlight 7 pohoří Beskydy

Horská služba ČR a firma Raidlight se v letošním roce rozhodli podpořit trailové běhání v našich luzích a hájích a přišli se sérií sedmi horských závodů na sedmi českých pohořích – 7 pohoří. První v sérii byly Jizerky a jako druhé následovaly Beskydy a závod na Javorovém. Kdo se chtěl zúčastnit, měl na výběr ze dvou tratí: 10+ (v Beskydech 17 km) a 20+ (v Beskydech 26 km). Připraven byl samozřejmě také dětský doprovodný program.

Jak už to v horách a kopcích chodí, počasí se mění každou chvíli. Nám na Javorovém se (naštěstí) udrželo počasí od pátku stále stejné. Mlha a déšť. Možná i takováto nepříznivá předpověď odradila nějaké závodníky. Na startovní lajně se nás nakonec sešlo jen 24. Třináct dobrodruhů na delší trať, zbytek na kratší. Atmosféra byla tím pádem ještě přátelštější a příjemnější. To ale neznamená, že se nezávodilo! Slovy klasika: šli jsme bomby. Bláto nebláto, prudký slejvák, kameny, občas popadané stromy. Nic nás nebrzdilo. Vzhledem k tomu, že počasí nebylo nic moc, sáhla jsem po svých KT ¾ kalhotách Myrbla Tights. Bohudíky za ně!

První část delší 26 km trati byla po přibližně 12 km byla rovinatá, běželo se krásnými lesními pěšinkami přes Šindelnou. Pak přišlo klesání, pak takový brdek nahoru a dolů a pak zase táhlé klesání. Nebylo moc kde odpočívat. No a nakonec luxusní stoupání z Oldřichovic po zelené až na Javorový. Na asi dvou kilometrech jsme vyšlapali 500 výškových metrů. Musím uznat, že chlapi z Horské služby nám to nachystali moc pěkně. Značení bylo kvalitní, mlíka a šipek všude plno. Dvě občerstvovačky s vodou a nějakým ovocem taky postačily (až mi bylo líto, že nemůžu při běhu jíst, ty broskve vypadaly moooc dobře!).

19260218_331374483966371_1239962600839297901_n

Celý pekelný závod jsme pobíhali spolu s další ambasadorkou Kari Traa Zuzkou spolu. Já jí utekla do kopce, ona mě dohnala z kopce. Po rovince jsme si docela hezky pokecaly a prodrbaly kde co a kde koho. V posledním kopci Zuzka nasadila turbo a já už neviděla ani její záda. Takže velká gratulace k prvnímu místu a klobouček 😉 Třetí místo v ženách vybojovala Kristýna Chmelková.

V mužích na dlouhé trati si na prvních dvou místech povídali během běhu Honza Bartas, ambasador značky Raidlight a Vítek Otevřel. Vítek v posledním kopci Honzu urval a doběhl si pro zlato. Druhý byl tedy Honza a třetí doběhl Pavel Juhász. Myslím, že je opravdu škoda  takové malé účasti, ale snad se na dalším závodě série – v Koutech nad Desnou v Jeseníkách –zlepší jak počasí, tak i účast.