Nejbližší závody, které stojí za Vaši účast

Nejbližší závody, které stojí za Vaši účast

img_158112

I když je zima v plném proudu a mnozí z Vás vyměnili běžecké boty za běžkařské, skialpinistické, nebo jen dopřáváte svému tělu trochu odpočinku, co zkusit v zimě trochu změnu a vyrazit na běžecké závody „nasucho“? I v zimních měsících se konají závody, na které stojí za to vyrazit. Cesty a cestičky zima změnila k nepoznání od těch letních, a pokud se zrovna nebudete brodit po kolena ve sněhu, určitě si běh užijete. Nezapomeňte na kvalitní obuv, odpovídající oblečení a na to, že je to přece zábava. Přináším pár tipů, kam v nejbližších týdnech a měsících vyrazit.

21. 1. 2017 sobota – 24 hodin na Lysé hoře
Opravdu drsný závod, který prověří Vaši fyzickou a psychickou odolnost. Principem závodu je co nejvyšší součet převýšení dosažený opakovanými výstupy na vrchol Lysé hory za 24 hodin. Ve spojení se zimními podmínkami opravdu velká výzva. V povinné výbavě nechybí mimo jiné nesmeky a čelovka, osobně bych si ještě přibalil hole. Z královny Moravskoslezských Beskyd si za světla užijete výhledy na hřebeny a údolí Beskyd, ve tmě se budete muset spokojit s kuželem světla vaší čelovky.

11. 2. 2017 sobota – Lipno Ice Marathon
Závod na kterém si v případě dobrých klimatických podmínek můžete vyzkoušet běh po zamrzlé vodní hladině Lipna. To je s rozlohou 4870 ha největší vodní plochou v ČR. V případě, že by podmínky nebyly ideální, je připravena i varianta po souši. Krásné prostředí Šumavy spolu s náročným závodem slibuje skvěle prožitý den.

18. 2. 2017 sobota – Innogy Winter Run 2017 Olomouc
Po předchozích náročných závodech teď jeden trochu kratší. Svoji rychlost můžete prověřit na Výstavišti Flora, na trati 4 nebo 8 kilometrů. Pokud budete mít trochu času navíc, určitě si udělejte chvilku na procházku městem. Historická metropole celé Moravy a Hané stojí za to.

5. 3. 2017 neděle – Úpická desítka
Rovinatá asfaltová trať, kde si můžete vyzkoušet vaši rychlost na přesně změřené obrátkové trati. Z Úpice na Havlovice do Ratibořického údolí a zpět. Záleží jen na Vás, jestli závod pojmete jako test připravenosti na letní sezónu, nebo jen nedělní proběhnutí pro potěšení.

14. 4. – 15. 4. 2017 Rock Point – Horská výzva Šumava
I když je seriál Horských výzev spíše letní záležitostí, první závod už nejednou prověřil závodníky extrémními podmínkami. Začátkem dubna ještě nemusí být na horách nouze o sníh. Pořadatelsky skvěle zvládnutý závod s dobrým zázemím, programem a hezkými tratěmi je zárukou spokojenosti. Na výběr budou tratě long, half a short. Long se startem kolem páteční půlnoci, čili velká část tratě po tmě s čelovkou, ostatní kratší tratě pak startují v sobotu ráno.
Závodů v zimním období je samozřejmě celá řada, v termínovce 2017 si můžete každý víkend vybrat dle své libosti a výkonnosti. Snad si každý vyberete ten svůj, ať už jako součást zimní přípravy na hlavní sezónu nebo jen pro zpestření vašeho běhání a setkání s přáteli. Takže přeji mnoho úspěchů, z neúspěchů si nic nedělejte, svět se nezboří, děláme to přeci hlavně pro radost a zdraví. A nevzdávejte to!

Michal Š.

facebook
instagram