Nová série běžeckých závodů

Nová série běžeckých závodů

Horská služba a značka RaidLight organizují novou sérii  běžeckých závodů po sedmi českých pohoří

Zcela nová série závodů nazvaná 7 pohoří začíná svou tradici v letošním roce, a to prvním závodem už v sobotu 29. dubna v Jizerských horách. Hlavními partnery série jsou francouzská trailrunningová značka RaidLight a Horská služba České republiky. Seriál závodů provede jeho účastníky postupně všemi 7 významnými pohořími České republiky.

hp_2000px

Organizace série, trasování a výběr lokalit probíhá ve spolupráci se členy Horské služby ČR. V rámci seriálu byly vybrány trasy výhradně v členitém horském terénu, tedy jen přírodou. Některá úseky jednotlivých závodů přitom povedou cestami, kam se za normálních okolností lidé nedostanou. Běžci se tak mohou těšit na nezvyklé scenérie známých hor.

„Dané tratě jsme ve spolupráci s firmou Raidlight plánovali tak, aby každý běžec měl možnost otestovat svou fyzičku a možná ho závod přesvědčil, aby se stal součástí týmu Horské služby. Plánované tratě jsou totiž stejně obtížné jako fyzické zkoušky členu Horské služby.“ říká Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky a ředitel série 7 pohoří.

Terénní ráz a horské klima ale není určeno jen zdatným trailranningovým nadšencům. Připraveny jsou vždy 2 varianty, kratší trasy s délkou vždy lehce nad 10 km s převýšením minimálně 500 m a trasy nad 20 km s převýšením přes 1000 m. Na své si tak přijde i široká veřejnost a děti.

Právě pro děti je zdarma připravený doprovodný program a mini orientační běh, který není postaven na výsledném čase, ale na oblíbené soutěži České hory, kterou Horská služba ČR motivuje rodiny s dětmi k návštěvám českých hor. Skrze aplikaci České hory je možné sbírat virtuální Jetíkovy stopy.

Pro celkové vítěze běžecké série 7 pohoří na tratích 10+ a 20+ v ženské i mužské kategorii bez ohledu na věk je připravena speciální cena – zájezd na trailový závodní víkend do Francie do sídla značky Raidlight v srdci hor Massif de Chartreuse – Chartreuse Trail Festival.

Doplňující informace:

Harmonogram závodu

  • 29. 4. 2017 Jizerské hory
  • 17. 6. 2017 Beskydy
  • 16. 7. 2017 Jeseníky
  • 10. 9. 2017 Krkonoše
  • 23. 9. 2017 Orlické hory
  • 7. 10. 2017 Krušné hory
  • 22. 10. 2017 Šumava

Více informací na www.7pohori.cz.

RaidLight

Firmu RaidLight založil v roce 1999 Benoit Lavale, špičkový vášnivý běžec, který se zúčastnil více než 100 ultramaratonů na všech kontinentech Země, zároveň byl součástí francouzského národního trail-runningového týmu. Benoit Laval je nejen významným trailovým běžcem, ale zároveň i textilním inženýrem. Díky tomu už od počátku existence značky navrhuje špičkové vybavení a oblečení určené výhradně pro trail-running a ultra trail. Vybavení RaidLight dokáže perfektně pokrýt požadavky tohoto sportu jak funkčností, tak komplexností spektra produktů určených především pro dlouhý běh v terénu.

Horská služba 

Horská služba se již mnoho let stará o bezpečnost obyvatel a návštěvníků českých hor. Pravidelně zde poskytuje první pomoc, organizuje záchranné a pátrací akce, ale i odborné asistence u řady horských aktivit. Jednou z nich je i běžecký seriál 7 pohoří, jímž je Horská služby ČR, o.p.s. spoluorganizátorem. Horskou službu tvoří jak profesionální tak dobrovolní členové.

facebook
instagram