V pořadí třetí závod série 7 pohoří je již minulostí

V pořadí třetí závod série 7 pohoří je již minulostí

Třetí závod série RaidLight a Horská služba 7 pohoří je již minulostí

 

Tentokrát závod hostily Jeseníky, konkrétně areál Kouty nad Desnou. Milovníci horského běhu se vydali na trať úderem jedenácté hodiny, za ideálního běžeckého počasí. Na výběr bylo opět ze dvou tratí, kratší 8,5 a delší pak 22 kilometrů.

Delší trať nás hned po startu vedla až do výšky 1353 metrů n. m. na Dlouhé stráně. Cesta to určitě nebyla jednoduchá, po celkem rychlém prvním kilometru následovalo prudké stoupání lesními cestami, cestičkami a sjezdovkou na Medvědí horu. Odtud dále mírnějším stoupáním až k horní nádrži Dlouhé Stráně. Odměnou za tu dřinu byly krásné výhledy, které jsme si ale mohli užívat jen asi 300 metrů, kdy jsme běželi po asfaltu kolem nádrže. Pak prudká doprava, pár schodů a technický seběh až na širokou cestu, která postupně mírně klesala skoro až do cíle. Vyplatilo se nepřepálit první polovinu, protože bez potřebné rychlosti se na tak dlouhém seběhu dalo hodně ztratit. Asi tři kilometry před cílem se běželo po vrstevnici a poslední kilometr prudký seběh. Cíl v dohledu dával zapomenout na bolest nohou. Už je tu cílový oblouk, pípnutí časomíry a už si jen užívat toho pocitu zdárně dokončeného závodu.

Značení závodu, občerstvovačky,  zázemí  v prostoru startu a cíle, časomíra, vše z mého pohledu na jedničku. Nezbývá nic jiného, než se těšit do Pece pod Sněžkou, Krkonoše jsou další zastávkou závodů 7 pohoří. Určitě si udělejte čas a pojďte si zaběhat do krásného prostředí českých hor. Těším se na setkání s Vámi na startu dalšího závodu!

 

Ambasador RaidLight,

Michal Štantejský

facebook
instagram