První závod série 7 pohoří vystřídal déšť, sluníčko i sněhové přeháňky

V sobotu 29. dubna 2017 odstartovala trailová série 7 pohoří, která milovníky horského trailu postupně provede 7 pohořími v České republice. Premiéru zažily Jizerské hory, konkrétně Nové Město pod Smrkem. Trailová série 7 pohoří je pořádána ve spolupráci francouzské značky RaidLight a Horské služby ČR. Právě členové Horské služby z Jizerských hor připravili na premiéru náročnou, atraktivní trasu, resp. dvě trasy. Hlavní závod na 25 km s převýšením 1200 m a trasu pro středně pokročilé o délce téměř 15 km.

Trasy byly vytyčeny s důrazem na běh v přírodě, po pěšinách a lesních cestách s náročnými technickými úseky a samozřejmě se snahou nastoupat více jak 1000 metrů. Záměr byl splněn, vytyčená trasa a její označení v terénu sklidilo uznání a pochvalu. Hlavní dominantou závodu byl samozřejmě vrchol Smrk se známou rozhlednou.

Samotný závod byl pro účastníky „zpestřený“ i počasím a podkladem, povrchem trasy. Konec dubna nabízí opravdu vše. Od sluníčka, přes déšť až po sněhové přeháňky. Slunce se střídalo s mlhou, deštěm i sněhem. Na polovině trasy byl podklad zimní, sněhová pokrývka! Závodníci přivítali občerstvení včetně teplého čaje a ovoce a dalších doplňků na trase.

Pětadvacetiki­lometrovou trať série 7 pohoří Jizerské hory vyhrál Dušan Podroužek v čase 2:04:51. V ženách kralovala Marie Jiříčková z Craft teamu Jablonec za 2:40:13. Kratší, téměř patnáctikilome­trovou trať, zvládl za 1:07:46 Vítězslav Šolc z Redpoint elewen teamu. První ženou byla Michaela Dědková za 1:31:44.

Vítězové všech kategorií obdrželi nádherné poháry a vyhlášení na 1. – 3. místě věcné ceny, špičkové produkty RaidLight. Premiéru nového závodu si nenechalo uniknout celkem 67 závodníků, těšíme se, že se přidáte již v Beskydech na Javorovém Vrchu 17. června 2017.

Veškeré fotografie ze závodu naleznete na naší facebookové stránce 7 pohoří.