Raidlight Moldavský půlmaraton

V pondělí 8. května 2017 se uskutečnil RaidLight Moldavský půlmaraton, jarní horský kros v Krušných horách. Označení jarní by mělo být spíše v uvozovkách, protože klimatické podmínky připravily všem startujícím těžké podmínky. Sychravé a mlhavé počasí, teplota mírně nad nulou společně s náročným profilem trasy, zcela jistě všechny závodníky prověřily.

Hlavní trasa 24 km s převýšením 600 m vedla z Moldavy přes vrchol Pramenáč, Nové Město s postupným seběhem až do Domaslavického údolí a těžkým cca 1,5 km dlouhým stoupáním bahnitým úvozem na Vrch tří pánů.

Pro méně zkušené byla připravena trasa 14 km a pro začátečníky v horském trailu trasa 7 km. Všechny trasy byly otevřeny také v kategorii běhu se psem a doplňkově si zkusilo trasu 24 km i „družstvo“ na horských kolech.

Celkem se závodu zúčastnilo 157 startujících, hlavní závod 24 km vyhrál Spídy Smrž (Běžci Chomutov) v pěkném čase 01:51:05 a nejrychlejší ženou se stala Kateřina Smíšková v čase 02:17:19.