Startuje běžecký seriál 7 pohoří 2022

Startuje běžecký seriál 7 pohoří 2022

V Deštném v Orlických horách stejně jako loni, kdy se ale běželo intervalově, startuje (příští sobotu 21. května) šestý ročník seriálu přírodních běhů 7 pohoří. Jeho tratě staví Horská služba a díky tomu vedou do vybraných míst. Letos jsou na osvědčených místech na programu čtyři závody – ještě Jizerské hory, Beskydy a Jeseníky.

„Vzhledem k nejisté situace v začátku roku jsme se rozhodli dát raději menší počet závodů, ale s jistotou, že budou. Vybrali jsme ty nejoblíbenější a věříme, že se za rok vrátíme i na ty ostatní,“ vysvětluje Radka Darebná z organizačního týmu. Seriál 7 pohoří tak charakterem tratí stojí ve společné skupině s Trail Running Cupem (má navíc i tři maratony) a Krosovým pohárem (ten zas naopak kratší vzdálenosti do 15 km).

Vedle Orlických hor se běží v západní části Jizerských hor okolo Smrku, zčásti i po oblíbených bike trailech. V Beskydech pak vyroste epicentrum na skokanských můstcích v Trojanovicích. A v Jeseníku vyběhnete až k přehradě Dlouhé stráně. Loni přibyla všude do programu kratší pětka pro ženy Kari Traa Run. Organizační model bývá stejný, startuje se v 10.30 nebo v 11 hodin, vyhlašují se čtyři kategorie (ženy i muži, do 39 a 40 +).

„Budeme mít opravdu atraktivní ceny, zboží z Norské módy (značky Devold, Bergans, Kari Traa, Bula apod.),“ dodává Radka Darebná z pořadatelského týmu. V rámci startovného na všechny čtyři závody za 1999 Kč (na místě za jeden závod 700 Kč), dostanete poukázku na 500 Kč do e-shopu právě Norské módy.

Už úvodní výprava vás naladí, abyste nechtěli přestat. V „Orličkách“ hlavní trasa měří 24,5 km, nasbírá převýšení okolo 960 metrů a dvakrát se na ní dostanete na pohraniční česko-polský hřeben. Vyrážíte z centra Deštného vzhůru k rezervaci Bukačka a Šerlichu, odtud se vrátíte přes Šerlišský mlýn dolů k vlekům na Martě. Druhé stoupání vede Luisiným údolím až na Velkou Deštnou (1 116 m), vrchol celého horstva, pyšnící se novou rozhlednou, a pak zpět dolů až k Národnímu domu. Architektem je původem učitel Jan Pochobradský, který tu žije a pracuje u Horské služby. Loni byla trasa vyhlášena nejhezčí v kraji v anketě Světa běhu.

 

facebook
instagram