Recenze Raidlight trenky + triko

Recenze Raidlight trenky + triko

13320597_515577401981912_7483894666877968853_o

Trenky a triko. Při většině závodů od dubna do října žádné jiné oblečení nepotřebujete. Triko, co funguje a trenky, co nedřou, bych snad ještě doplnil. Zní to jednoduše, ale každý běžec ví, jak těžké je najít ideál. Když běžíte 10 km ve městě, tak je skoro jedno, jaký materiál vám decimuje podpaží (tílko) a jaký třísla. Jste 40 minut v komatu a na nějakou bolístku nehledíte. Když vyrazíte na 5 hodin dlouhý běh (s číslem nebo bez něj) po horách, tak čím méně otravných maličkostí, tím lépe.

Triko
watermark (1)

Na triko do hor mám jen pár požadavků. Ať nestudí, když se v něm při výstupu zpotím a nahoře začne foukat. Ať mě nedře pod batohem, pokud se mi 5 hodin šmrdlá na zádech. A samozřejmě, ať v něm vypadám dobře.

Tohle triko je navíc super lehké (95 g) – takže ke zpocení dojde opravdu jen ve velkém teplu. Na názvu materiálu nezáleží, záleží na tom, že mi v něm bylo příjemně i ve vyšších horách. Propocené se na vás nelepí a nestudí. Rozedřená záda jsem s ním nezaregistroval. Na druhou stranu, materiál není pohádkový a bradavky vám neopatrným do krve rozedře stejně, jako kterékoliv jiné triko.

Jak jsem psal v recenzi o batozích, Raidlight přistupuje k množství potřebných kapes po svém. Strategie je taková, že triko (i trenky) nabízí dvě kapsičky po stranách. Jsou dostatečné na třeba dva gely, odpadky, pytlík se solnými tabletkami. Jelikož je Raidlight batoh posazený výše na zádech, jsou tyto kapsičky bez potíží dostupné. Já používám kapsy na tričku na lehčí věci – třeba odpadky. K těžším pak kapsy na trenkách.

Jednu specialitu od Raidlightu ocení vyznavači Camel bagu. Na zipu pod krkem je plastový úchytek na hadičku. Nemusíte se starat o to, kde vám plandá. Praktičnost bohužel nemohu potvrdit, protože používám lahvičky. Triko má na ramenou gumové plošky na lepší udržení batohu na svém místě. Funkčnost tohoto prvku však nemohu potvrdit. S rameny jsem nikdy potíže neměl, bez ohledu na látku a materiál.

No a triko je bílo černé, s fešným stojáčkem. V tom vypadá dobře každý.

Trenkywatermark

Tyto trenky jsou rozhodně lepší, než vypadají. Nebudu lhát, Zuzka je po našem přeběhnutí Pyrenejí nemusí ani vidět. U chlapce toho moc nezakrývají. Jedná se o klasické elasťáky, ale o trochu více krátké, než by bylo přijatelné v leckteré hipsterské kavárně. Na druhou stranu, ani o nich nevíte (mají pouhých 85 g) a to jestli je oblečení hezké je na čistě subjektivním názoru každého.

Já v nich běhal na „ostro“ a žádnými klasickými neduhy jsem (samozřejmě po důkladném namazání) netrpěl. Jsou dostatečně dlouhé, aby se ani má tlustá stehna o sebe nedřela. Dvě kapsičky nabízí pevnější umístění těžších předmětů, než triko – klidně i mobil, klíče od auta, GoPro. Věci se nehýbou a zároveň jsou stále po ruce.

To, že chlapec nevypadá jako gentleman v cestě na bál naštěstí zachrání padnoucí tričko se stojáčkem.

Honza B.

13320597_515577401981912_7483894666877968853_o HK kratke trenky trenky a cesky dres

facebook
instagram