Rozhovor s věrným běžcem Petrem Schutzem

Rozhovor s věrným běžcem Petrem Schutzem

Petr Schutz je ikonou závodu 7 pohoří. Ve svých 59 letech dokazuje, že věk je pouze číslo. Petr je velký srdcař, který nevynechal ani jeden závod běžeckého seriálu 7 pohoří za celých 5 let jeho existence. Petra jsme vyzpovídali na závodě v Orlických horách, hned při doběhu do cíle.

7P: Petře mohl by jste se představit těm co Vás neznají?

Petr Schutz : Jmenuji se Petr Schutz a jsem věrným závodníkem běžeckého seriálu 7 pohoří.

7P: Je o Vás známo, že jste nevynechal ani jeden závod 7 pohoří. Je to pravda?

Petr Schutz:  Ano je to tak.Dokonce jsem byl 9x na bedně i když pouze na krátké trati, ale vesměs s klukama , kteří jsou o 20 let mladší. Je mi 59 a běhám v kategorii 40+.

7P: Jak jste se k tomuto závodu vlastně dostal?

Petr Schutz:  Kdysi jsem běhal, pak jsem holdoval alkoholu a cigaretám a před 5 lety jsem dostal jsem mozkovou příhodu. Řekl jsem si, život se nevzdává, závod jo a tak jsem se rozhodl závodit a změnit styl života. Pokud zdraví dovolí , zúčastním se všech závodů tento rok i v dalších letech.

7P: Jaké ze 7 pohoří máte nejraději?

Petr Schutz: Nejoblíbenějším závodem jsou pro mě Jeseníky, kde bězím 4,5 km do kopce a 4,5 km z kopce. Vždy když běžím z kopce, strčím lehce všechny mladší ročníky do kapsy. Jsem schopen totiž běžet 4km v průměru pod 3 minuty a to už je pak znát.Do kopců mi utečou, ale z kopců si je potom vychutnám.

7P: Pamatujete si nějaký nejrychlejší čas , co jste za ty roky uběhl?

Petr Schutz: Uběhl jsem závod za 56 minut a bylo to v Jeseníkách. Závod 7 pohoří je pro mě srdcovou záležitostí, vyhovuje mi také parta, která závod organizuje. Takže díky!

facebook
instagram