Test kompletu VO3 Max

Test kompletu VO3 Max

Michal Štantejský, ambasador značky Raidlight, a jeho zkušenosti s Verticalem

OLYMPUS DIGITAL CAMERARád bych se s Vámi podělil o zkušenosti se skialpovým oblečením a doplňky značky Vertical, sesterské značky RaidLight. Začnu kalhotami Colant VO3 Max a vrchním dílem VO3 Max. Dva kusy oblečení, avšak patří k sobě jak designově, tak funkčně. Oblečení je šito opravdu na míru skialpinistům. Konkrétně tento komplet jsem zvolil namísto klasické závodní kombinézy při závodech Českého poháru na Dolní Moravě, kde se mi podařilo obsadit druhé místo.

To, že vše působí velmi kvalitním dojmem a příjemně sedí svým střihem, považuji za samozřejmost. Při všech pohybech je vše na svém místě, ani při ohýbání k lyžím nehrozí holá záda. Kalhoty jsou ve spodní části, která se přetahuje přes boty, opatřeny obšitými otvory na přezky, které si stačí proříznout podle typu obuvi. Otvor pro páky bot Scarpa a jim podobné je už připraven. Nechybí širší guma pod botu, která pěkně drží kalhoty přes boty. Díky zipu na zadní straně budou kalhoty dobře obepínat turistické skialpové boty, stejně jako ty závodní s úzkým komínem. Pas je na gumu, je možné ho ještě stáhnout šňůrkou. Na bocích jsou pak ještě dvě malé kapsy, jedna na zip,druhá síťovaná, například na gel.  Kalhoty jsou lehce zateplené, není to jen slabá vrstva jako u závodní kombinézy. Více vrstev spodní části těla jsem na trénování nepotřeboval ani při větších mrazech.

Vrchní VO3 Max díl je OLYMPUS DIGITAL CAMERAdo 3/4 rozepínací. Po rozepnutí jsou v oblasti břicha všity kapsy na skialpinistické pásy, stejně jako u závodních kombinéz. Po rozepnutí zipu lze sundané pásy rychle
schovat. Zip se dá rozepnout zespodu i z vrchu.  K dalším dvěma větším kapsám je přístup z venku. Jedna malá se zipem pak uvnitř na prsou. Rukávy jsou opatřeny otvory na palce. S čím jsem se setkal u skialpinistického oblečení poprvé, je kapsa na zádech v oblasti ledvin. Když je prázdná, vůbec o ní nevíte, ale dá se do ní složit i lehká větrovka. Tuto možnost využívám často. Vrchnímu dílu nechybí pro nepřízeň počasí kapuce. Vršek je určen jako střední vrstva oblečení, na trénování jsem si pod něj bral jen funkční triko a na vrch vestu. Větrovku do kapsy a můžete vyrazit zdolávat kopce.

S oblečením jsem opravdu velmi spokojen, splňuje přesně to, co bych od oblečení na skialpy očekával. Pokud chcete kvalitní a hezké skialpinistické oblečení, které využijete na závody, trénink i výlety, neváhejte. S kompletem VO3 Max jistě chybu neuděláte.

Michal Š.

 

facebook
instagram