Tipy a rady pro začátečníky

Tipy a rady pro začátečníky

S během teprve začínáte? Nevíte jak na to, bojíte se?

Ano, možná to bude chvílemi bolet, možná chvílemi jenom půjdete nebo se úplně zastavíte a budete popadat dech. Nic ale nenahradí ten pocit, pocit vítězství sebe nad sebou a vyplavené endorfiny.

 

Tipy pro začátečníky

 

1.Výběr terénu

Vyberte si k běhání vhodné běžecké trasy. Pro začátek je dobré, aby vaše běžecké trasy vedly převážně po rovině. Zkuste se zamyslet, ve kterou denní dobu budete nejčastěji běhat, pokud už to nestihnete za světla, myslete na to, aby vaše trasa byla osvětlená a bezpečná.

2. Nepřežeňte tempo

Jako první se zaměřte na vytrvalost a rychlost přijde později. Při běhu tedy zvolte tempo, u kterého cítíte, že ho „udržíte navždy“. Při běhu byste neměli mít pocit, že nemůžete popadnout dech, naopak byste měli být schopni konverzovat. Nebuďte zklamaní, když ze začátku bude vaše tempo velmi pomalé. Věřte, že časem budete zrychlovat sami od sebe.

3. Buďte v pohodě

Pohyb musí být přirozený a musíte z něj mít radost!Uvolněte se!

4. Motivace

Přemáháte se a nechce se vám? Je pro vás každá fyzická aktivita namáhavá? Stále se přemlouváte a nechce se vám?Zkuste použít něco, co odvede vaši pozornost. Poslouchejte hudbu, motivační podcasty, motivační videa nebo vyzvěte kamaráda či kamarádku k tréninku.

5. Běžecké boty

Správně zvolená běžecká obuv je základ.Zamyslete se, jakým terénem nejčastěji běháte, zda po silnicích nebo terénem, a podle toho si vyberte vhodnou obuv.  Nezapomeňte, že boty se časem opotřebují a ztrácejí své vlastnosti. Kvalitní běžeckou obuv Alfa najdete na eshopu Norské módy.

6. Vhodné oblečení

Nepodceňte ani běžecké oblečení včetně ponožek. Bavlna není vhodná, lépe je investovat do funkčního prádla, které lépe odvádí pot. Zvláště v chladných obdobích vás funkční prádlo ochrání proti prochladnutí. Zkuste třeba vlněné funkční prádlo Devold Running pro pány, nebo značku KariTraa pro dámy.

7. Jídlo před během?

Myslete na správné stravování. Po jídle si nechávejte pauzu, běhat s plným žaludkem není příjemné. Do tréninku byste naopak měli vstupovat s mírným pocitem hladu. Poslední jídlo před tréninkem by nemělo obsahovat příliš mnoho tuků a vlákniny.

 

Představení krátké trasy KariTraa RUN

Běžecký seriál 7 pohoří trail run je unikátní. Nabízí běžecké trasy pro zkušené běžce, ale také kratší 5-8 km dlouhý KariTraa Run.Tato trasa je speciálně připravena pro ženy a dívky, které s během začínají nebo si netroufají na dlouhé trasy. KariTraa Run nabízí malé převýšení a zvládne ho opravdu každý.Přidáte se letos i vy?

K běhu KariTraa zve i známá snowboardcrossařka Eva Samková!

 

facebook
instagram