Závod 7 pohoří zvládnete i ve stylu Nordic Walking

Závod 7 pohoří zvládnete i ve stylu Nordic Walking

Přinášíme rozhovor se stálou závodnicí Marií, která závodí tak trochu jinak. Každý závod totiž chodí ve stylu Nordic Walking. Všechno je totiž možné, když se chce!

7P:Můžete se nám prosím krátce představit?

Marie: Jmenuji se Marie. Bydlím v Neuměřicích. A pracuji v Praze na úřadě.

7P:Jak jste se dostala k závodu 7 pohoří?

Našla jsem ho předloni na internetu. Minulý rok jsem si zaplatila startovné na celou sérii, ale kvůli koronaviru se pár závodů zrušilo. Jsem ráda, že se mohu zúčastnit i tento rok, kdy jsem si opět zakoupila startovné na celou sérii. Zatím to vypadá slibně.

7P:Jaký závod se vám zatím nejvíc líbí?

Marie:Zatím se mi z letošního roku nejvíce líbily Jizerky. Já už jsem věděla co mě čeká z minulého roku. Tento rok to ale bylo vydatnější, díky velkému vedru. Trasově se mi ale nejvíce z celé série líbí právě Jizerky!

7P: Máte nějakou podporu když závodíte?

Marie: Ano mám, manžela. On sice neběhá, ale velmi rád fotí. Vždy mě tedy na závod doprovází, podporuje a zároveň také fotí.

7P:Vy jste tak trochu speciální závodnice. Vy vlastně závod neběžíte, vy chodíte s nordic walking hůlkama. Jak jste se k tomuto sportu dostala?

Marie: Ano já vůbec neběhám. S během jsem trošku laškovala, ale nikdy to nedopadlo. V nordic walkingu jsem se ale našla! Kamarádka nás loni na podzim přihlásila na kurz nordic walkingu. Tam jsem zjistila, že je to skvělé. Člověk má více energie, nevyšťaví se hned na začátku a nelétá mu tolik tepovka. Vzalo mě to natolik, že když vím, že se na závodě vejdu do limitu tak se na něj  přihlásím. Závod 7 pohoří mě moc baví díky té překrásné přírodě, kterou jsou trasy vedeny! Také se podívám na místa, kam bych se normálně nepodívala.

7P: Máte nějaký svůj osobní rekord?

Marie: Rekordy mám po rovince na asfaltu, kde se dostanu okolo 10 minut.Rychleji to nejde , jsem prťavá a mám krátké nohy!

7P: Uvidíme se v Jeseníkách?

Marie: Ano určitě a moc se na to těším!

facebook
instagram