Běžecká série o víkend ve Francii pokračuje v Beskydech

Běžecká série o víkend ve Francii pokračuje v Beskydech

Série 7 pohoří o víkend ve Francii pokračuje v sobotu 17. června druhým závodem, tentokrát v Beskydech. Soutěžící vyběhnou v 11 hodin z Javorového vrchu. Hlavními partnery série jsou francouzská trailrunningová značka RaidLight a Horská služba České republiky.

Trasy postavené Horskou službou

Právě Horská služba při celé akci pomáhá s organizací, trasováním a především výběrem lokalit. V rámci seriálu jsou vybírány trasy výhradně v členitém horském terénu. Některá úseky jednotlivých závodů přitom vedou cestami, kam se za normálních okolností lidé nedostanou.

Běžci se tak mohou nejen těšit na nezvyklé scenérie známých hor. Vítěz celé série bude mít před sebou zájezd na trailový závodní víkend do Francie do sídla značky Raidlight v srdci hor Massif de Chartreuse – Chartreuse Trail Festival.

„Dané tratě jsme ve spolupráci s firmou Raidlight plánovali tak, aby každý běžec měl možnost otestovat svou fyzičku a možná ho závod přesvědčil, aby se stal součástí týmu Horské služby. Plánované tratě jsou totiž stejně obtížné jako fyzické zkoušky členu Horské služby.“ říká Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky a ředitel série 7 pohoří.

Dvě varianty a soutěž pro děti

Připraveny jsou vždy 2 varianty, kratší trasy s délkou vždy lehce nad 10 km s převýšením cca 500 m a trasy nad 20 km s převýšením okolo 1000 m.

Pro děti je zdarma připravený mini orientační běh, který je postaven na oblíbené soutěži České hory, skrze kterou je možné sbírat virtuální Jetíkovy stopy.

IMG_5957

facebook
instagram