Jan Hradecký zvítězil na trati 20+ km

Jan Hradecký v obrovském vedru zdolal nejdelší trať , která měřila 27 km s 1300 metrovým převýšením. Pro zkušeného běžce žádný problém, ale teplota, která se v sobotu vyšplhala nad 30 stupňů Celsia , dala zabrat i Janovi. Po doběhu jsme ho nechali chvilku odpočinout a potom vyzpovídali.

7P: Mohl by jste se krátce představit?

Jan: Jmenuji se Honza Hradecký ,běhám za triatlon tým Příbram. Běhám i Ironmany a spíše závody kopcovitého rázu.

7P: Jak se běhalo dneska v tom vedru?

Jan: No závod by to byl pěknej tak v 5 hodin ráno. Výběh na Smrk byl moc krásnej, ale ten seběh byl potom vražednej.

7P: Jak se vám líbila trať?

Jan: Moc se mi to líbilo i s trailem , který byl mimo cestu. Od 13 km to bylo fakt těžký , myslím si, že pro každého závodníka.

7P: Jak jste se dozvěděl o závodě 7 pohoří?

Jan: Vlastně ve stejný termín se běží jiný závod v Harachově a rozhodoval jsem se s rodinou ohledně ubytování. Tím, že máme v Liberci známé, jsme se rozhodli pro 7 pohoří. Určitě nelitujeme!

7P: Poběžíte s námi i další závody?

Jan: To už se mi bohužel nepodaří, jelikož mám teď mistrovství světa v extrémním Ironmanu v Norsku. Teď jsem se tady u vás trochu rozehřál a můžu vyrazit do Norska.