Kateřina Matrasová vyhrává jeden závod za druhým!

Kateřina Matrasová letos září snad na každém závodě, kde se postaví na start. V rámci seriálu Salomon Trail Running Cup se zúčastnila závodů v Dolní Moravě, Krkonošského maratonu a Lipenského půlmaratonu. Všechny tři závody dokázala vyhrát. Vyhrála i náš závod 7 pohoří v Jizerských horách, kde se na nejdelší 27 km dlouhé trati, umístila na prvním místě s časem 02:48:27!

7P: Katko poprosíme o krátké představení.

Kateřina: Jmenuji se Kateřina Matrasová, závodně běhám přes 10 let a nejraději mám tratě okolo 30 – 40 km v kopcích. Nejraději jsem na horách, v létě v nich běhám a chodíme s manželem a dětmi na výlety a túry, v zimě jezdíme na běžky a s dětmi i na sjezdovky. Pracuji jako překladatelka a tlumočnice a nově i pro časopis Svět běhu.

7P: Jak se vám 27 km dlouhá trať líbila?

Kateřina:Trať byla opravdu moc hezká, tento kout Jizerek téměř neznám. Velmi oceňuji, že téměř vůbec nevedla po asfaltu, a také moc dobré značení na celé trati.

7P: Jak se vám běželo v tom hrozném horku?

Kateřina: Čekala jsem to ještě horší, i když ten úsek mezi 3. a 4. občerstvovačkou byl hodně dlouhý a v cíli jsem se už těšila na vodu a do potoka 🙂

7P: Doporučíte závod 7 pohoří ostatním?

Kateřina: Ráda, moc se mi líbila organizace, pěkné zázemí se vším potřebným, milá a přátelská atmosféra a hlavně zajímavá a dobře značená trať.

7P: Běháte i jiné závody, v čem byl ten náš unikátní?

Kateřina: Unikátní nevím, ale jak jsem psala výše, líbila se mi trať, její značení a zázemí. A kdyby mi to vyšlo, ráda přijedu do Beskyd nebo na podzim do Jeseníků.