Radek ,,Radar,, Groh zdolal horu Baruntse a teď i 7 pohoří na Benecku

Radek ,,Radar,, Groh zdolal horu Baruntse a teď i 7 pohoří na Benecku

Radek Radar Groh se stal nedávno velmi sledovanou osobností. Přispělo k tomu jeho rozhodnutí vyrazit s horolezcem Márou Holečkem do Nepálu zdolat horu Baruntse. Jejich příběh sledovalo snad celé Česko. Počasí jim zkomplikovalo plány a zůstali uvězněni s minimem jídla přímo na vrcholu hory.

Nyní se Radek rozhodl zaběhnout si závod 7 pohoří v Krkonoších na Benecku a my jsme ho při té příležitosti vyzpovídali.

7P: Ahoj Radare , jsme moc rádi, že jsi s námi na závodě 7 pohoří. Co tě nalákalo?

Radar : Zdravím vás! Pro mě je běhaní po Krkonoších s číslem na hrudi největší libůstkou, takže jsem si to přece nemohl nechat ujít.Zvlášť když jsem viděl jakou krásnou trať jste připravili.

7P: My víme o tvém výstupu na horu Baruntse. Těžil jsi stále z expedice? Nebo jsi byl naopak  vyčerpaný?

Radar: Spíše naopak. Stále nemám tolik energie a když se má člověk připravit na nějaký závod a ještě ke všemu podat dobrý výsledek, tak to vždy nějakou energii stojí. Tento závod byl vlastně první solidní sportovní aktivita po tom co jsme se vrátili z Nepálu.

7P:  Co tě teď čeká dál?

Radar: Mám nějaké povinnosti na horách. V druhé polovině září bych chtěl začít zase pořádně běhat a až napadne sníh tak bych rád vyrazil na skialpy. Fyzička je na horách prostě důležitá.

7P: O tobě se ví, že svých povinností a aktivit nemáš málo. Do toho si ještě děláš průvodcovské zkoušky. Jak to vše stíháš?

Radar: Ano je to tak! Je toho hodně ale baví mě to a naplňuje.

7P: Takže teď budeš provádět lidi po horách?

Radar: Držte mi palce na závěrečné zkoušky a pak provedu i vás!

facebook
instagram