RaidLight Responsive LazerDry 8l

raidlight batoh tatry_1Batoh jsem používal skoro celou sezonu 2016 a je tedy na čase se s vámi podělit o dojmy. Začal bych důvodem, proč se z mého závodního batohu postupně stal i batoh tréninkový.

Je to jednoduché, nejlépe sedí na zádech. Možná je to díky jednoduchému, ale účinnému systému upravení a utažení na zádech. Nebo možná proto, že oproti konkurenci sedí na zádech trochu výše. Rozhodně z něj po závodě nemám rozedřená bedra, a to je velké plus.

Batoh je dělaný jak na vodní rezervoár, tak na lahve na ramenních popruzích. Lahve se vejdou dvě po 350 ml, dohromady tedy 700 ml, a to myslím, že na běžné závody bohatě stačí. Trochu nepříjemné je, že do kapes batohu pasují pouze RaidLight lahve. Ostatní softflasky vypadávají.

Vepředu jsou tedy dvě kapsy na lahve, v každé z nich menší kapsa na gely či jiné drobnosti. To překvapivě stačí. RaidLight kombinuje s batohem i oblečení a tak na kraťasech či tričku najdete kapsy, do kterých se gel, či odpadek vejde. Pokud však preferujete vak na vodu, tak se vám otevřou vepředu rázem 4 kapsy na proviant.
Zadní kapsa je jedna velká, utahovací po stranách popruhem. Druhá menší je schovaná uvnitř. Do kapsy dosáhnete, i když je batoh na zádech.

Jako příjemné překvapení je vložená nepromokavá kapsa, která se dovnitř batohu může připnout místo vodního vaku, která vám může udržet povinnou výbavu v suchu.
S batohem jsem absolvoval skoro všechny tréninky, protože o něm na zádech opravdu nevím (váží pouhých 160 g). Na první pohled se 8l může zdát jako málo, nicméně kromě těch nejdelších a nejnáročnějších závodů se vám tam povinná výbava hravě vejde.

Měl jsem jej na těchto závodech:

● Madeira Ultra Skymarathon (48 km/3500 m+) cca 7 h
● Glencoe Skyline (48 km/4500 m+) cca 9 h
● Trans Peneda Geres (85 km/5000 m+) cca 11 h
● Pyrenees Stage Run (250 km/13000 m+) cca 41 h
● Hongkong Lantau 50 k (DNF)

 

Batoh je důležitou součástí turistovy výstroje, ale rozhodně jeho význam nepřeceňujme. Závod vám nevyhraje a asi ani neprohraje. Nicméně vám může zpříjemnit přípravu i samotný zážitek z akce. Pokud bych vám nějak mohl poradit, zda je Lazerdry 8l pro vás, budu rád za dotaz.

J. Bartas

dav

dav

hdr

facebook
instagram